21 Ocak 2014 Salı

Çıkmayan Kelimeler        Kelimelerin yetmediği yerde susmak en ideal yoldur. Ama içinde biriktirdikçe o çıkmayan kelimeleri, olmadık bir anda, hiç ummadığın bir zaman da öyle bir çıkar ki durdurabilene aşk olsun.

        Genelde küçümsediğimiz yada korktuğumuz için küçümsemeye çalıştığımız şeyler çok geçmeden başımıza gelir, işte o zaman sıçtığımızın resmidir. Aslında sıçmak kötü bir tabir oldu ama eğer her şey güzel gidiyorsa o dalga geçtiğimiz şeylerden mutlu olabilmenin tadını çıkartmak her iki taraf için en güzel şeydir. Mesela inanmadığımız aşk bir gün gelip kapımızı çaldığında inanmıyorum diyip geri yollamak ahmaklıktır. Hani Ayşe’ye de Fatma’ya da aynı şey hissedilmiyormuş. Bugüne kadar yazdığım yada söylediğim çoğu şeyde her şeyi basite indirgedim. Allah sanırım belamı verdi sonunda. Ama mutlumuyum evet mutluyum halen ortada net bir şey olmasa da.

Aşk dediğimiz şey nedir ?

        Vallahi net bi açıklaması yok sanırım. Hani bende size soruyorum bildiğimden değil. Onu her gördüğünde yada sesini duyduğunda duyduğun heyecan mı ? Belki… Yada yokluğunda deli gibi özlemek mi ? Sanırım… Merak etmek mi iyi mi kötü mü diye ? Mümkün tabi… Sahi aşk dediğimiz şeyi sınırlandırmak saçma değil mi ? Yani bunları hissediyorum ve aşığım demek neyle alakalı olabilir ki ? Kime sorsam verebildiği net bir cevap yok aslında. Demek ki aşk dediğimiz şeyin tanımı kişiden kişiye bir çırpıda değişiyormuş. Ben eskiden sevginin bokunu çıkarmakla alakalı bir şey sanıyordum aşk denen duyguyu. Olabilir mi ? Tabiki olabilme ihtimali çok yüksek. Bu da benim düşüncem olsun. Hissettiğin duyguları isimlendirmek biraz garip sanki, sadece hissettiğin duyguları (tabi bu her iki taraf için de geçerli) doyasıya yaşamak lazım yaşayabildiğince.        Biliyorum ne yazarsam yazayım muhakkak bir şeyler eksik kalacak, tamamlanmayan cümlelerim olacak. Bir tarafından başlasam sonu gelmeyecek, hiçbir kelime tarif edemeyecek olanı biteni. Olanı seninle başlayıp bitmeyeni seninle olacak olan. Gözlerinde haps olduğum bu soğuk geceleri gülüşünle ısıtacağım. Sesin çınlayacak kulaklarımda her özlem duyduğumda gözlerine. Sen olacam çoğu zaman yada tamamlayacam eksik kalanlarını senin beni tamamladığın gibi. Ayrı hayatları sürdürürken aynı hayatın bir parçası olacaz belkide.        Eğer bir dilek hakkım olsaydı….

        Aşk denilen şeyi tarif edemesem de, gözlerine baktığımda yaşadığım şeyin hiç bitmemesini dilerdim….
1 yorum:

  1. aşk işte çaldımı kapını tarifsiz duylar sarar insanı...En güzeli onu yaşamak tarif etmemek :) nutluluk diliyorum:))

    YanıtlaSil