13 Ekim 2016 Perşembe

SADECE BELGESEL İZLİYORUM

            Küfür edim mi ? Yok etmm içimde patlasın, ama susmakta gelmiyor ki içimden. Gidip bir yerde böğüresim var gibi gibi. Yazasım olmasa burayada gelmezdim zaten. Konuşacak biri olsaydı eğer yine gelmezdim. Hiç gitmemiş gibi yapıp rol keserken bıyık altı gidişlerim oldu. Gittim aslında çok oldu, gelemediğim her yer bıraktığım gidişlerden sadece bir kaçıydı. Sorma söyleme akılda verme, ihtiyacım olan akıl zaten içimde bir yerde. İçime kaçan her bir duygunun özeti gibi bir şey zaten kaçanlar. Kaçamak ne ki zaten ? Kimden nereye ne zaman kaçabiliyorsun ki? Kaç kere kaçtın ki de şimdi kaçma ile ilgili nasihatlar verip durdun. Sahi kaçmak ta nerden çıktı. ? Biiiir ikiii üçççç TIPPP!

         Aslında hayatın bize öğrettiği hiç bir şey yokmuş meğersem. Tutamazsın kendini ne olursa hep dersin bile bile. Şuan yazarken dinlediğim bir şarkıdan cümleydi önceki. Sonradan kor diyor birde. Hep sonradan değil mi zaten aklımızı başımıza getiren şeyler. İçinde olduğumuz hiç bir şeyi göremiyoruz kör oluyoruz. Bunun tıpta bir tedavisi varmıdır bilemem tabi. Ne zaman ki o çizdiğimiz sınırlardan dışarıya çıkıp içeriye bakarsak görebiliyoruz her şeyi. O zaman diyoruz dur amına koyim neler oluyormuş. Televizyonda seyrettiğimiz bir dizi gibi düşünün olayı, öyle bir dalıyoruz ki dizinin akışına o an ne olacak ne olmuş kestiremiyoruz. Tüm algılarımızı kapatıp öyle bir dalıyoruz ki olaya içinden çıkamıyoruz. Tüm alış verişler iptal veri girişi sadece izlediğimizle alakalı, bittiğinde ise dizi ilk tepki vay amına koyim oluyor. Sonra kafayı çevirip saate baktığımızda yine saat 12 olmuş yarın iş var hadi yat tepkisi ile küfür ediyoruz.Yani boş geçen bir iki saatimiz oluyor elimizde.  Bak yine küfür ettim. Hadi beeee. Keşke öyle bir zekaya sahip olsak ki herşeyi kontrol edebilip gözlemleyebilsek. Ama kafa hep ibnelikte ne hikmetse. İnsanoğlunun eline imkan verilse ilahi güçlerden inanın a.q tüm insanlığın. Yukardaki de bunun farkında tabi. Kullanabildiğin kadarı verilmiş. Kapasitesine göre herşey. Sen istediğin kadarını kullanabiliyorsan ve yetiyorsa sorun yok.


             Ne yazdım neden ne için yazdım bilmiyorum valla. Şuan istediğim tek şey kızımı sıcak bir iklimde  sahilde kovalamak oyun oynamak sonra ona sarılıp uyumak. Sonra sikerim dünyasını benim dünyam iki elimin arasında yanımda diyip gözlerimi kapamak. Tüm isteklerim şimdilik bukadar. Olunca zaten istiyoruz tabi her istediğimiz olmasa da bir umut istiyoruz işte. Bir şey yapıyormuyuz kendimce evet başkasına göre hayır. Başkasının dediğimi yokse kendi dediğim mi? Kendimi mi kandırıyorum yoksa başkası beni mi bilmiyorum. Birde babamı her zamankinden daha çok özledim sanırım. Çocukluğumda attığı dayağı bile özledim. Baba diyip oyuncak istemeyi top oynarken gözlerimin onu aramasını, hatta ve hatta oyun oynarken sokakta arkadaşlarımla eve girmek istemediğim halde beni zorla eve çağırmasını bile özledim. Çocukken bu çok bir olaydı düşünsenize en sevdiğiniz oyun arkadaşlarınız dışarıda çok güzel vakit geçiyor ve babanız sizi eve çağırıyor. Şimdiki hayatla kıyaslarken trilyonları kaybetmiş gibi bir durum heralde o zaman ki üzüntü. Neyse öyle işte.


Bu yazdıklarımı okudum da hiç bir şey anlamadım bence okunmasa da yada yazılmasa da olurmuş. Size bir faydası olmasa da bana gayet iyi geldi....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder